Merkezimizde 2004 yılından bu yana Prof. Dr. Muhterem Bahçe yönetiminde genetik danışmanlık, sitogenetik, moleküler sitogenetik (FISH) ve moleküler genetik konularında hizmet verilmekte ve hastalarımıza güncel bilgi ve teknoloji kullanılarak yardımcı olunmaktadır. Preimplantasyon genetik tanı (PGT), prenatal ve postnatal tanı olanakları ile sağlıklı nesillere ulaşmak amaçlanmaktadır.

Ticaret sicili numarası: 358854

Ticaret ünvanı: MBGENLAB Sağlık Hizm. Ltd. Şti.

İşletmenin merkez adresi: Atatürk Bulvarı No: 231/7 Kavaklıdere/ANKARA

Tescil edilmiş internet sitesi adresi: www.genlab.gen.tr

Limited Şirket müdürü adı: Muhterem BAHÇE

Taahhüt edilen ve ödenen sermaye miktarı: 20.000 TL

Prof. Dr. Muhterem BAHÇE

Prof. Dr. Muhterem BAHÇE 18.11.1961’de Ankara’da doğdu. 1986 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesinden mezun oldu ve Tıp Doktoru unvanını aldı. 1990-1995 yılları arasında Tıbbi Genetik Bilim Dalında “Tekrarlayan Spontan Düşüklerde Fetal, Maternal ve Paternal Sitogenetik İncelemeler ve Klinik Korelasyonları” konusunda tez hazırlayarak Tıbbi Genetik Doktoru unvanını aldı. 1997 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde “Saint Barnabas Medical Center Institute for Reproductive Medicine”de “Preimplantasyon Genetik Tanıda PCR ve FISH Uygulamaları” konusunda bir yıl çalıştı ve dönüşünde ülkemizin “Preimplantasyon Genetik Tanı” alanındaki rutin PGT uygulamalarını gerçekleştirdi.

1998’de Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi “Tıbbi Genetik Bilim Dalı Öğretim Üyeliği” görevine atandı. 1999 yılında “Tıbbi Genetik Doçentliği”, 2008 yılında da “Tıbbi Genetik Profesörlüğü’’ unvanlarını aldı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesinde Tıbbi Genetik Bilim Dalında 2007-2010 yılları arasında 3 yıl başkanlık görevini yürüttü. 2010 yılında kendi isteği ile emekliliğe ayrıldı.

Prof. Dr. Muhterem BAHÇE 2004 yılında GEN-LAB Genetik Hastalıklar Tanı Merkezini kurmuştur. Halen MBGENLAB Genetik Tanı Merkezinde Klinik Genetik, Sitogenetik, Moleküler Genetik ve Preimplantasyon Genetik alanlarında çalışmalarını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Muhterem Bahçe'nin Yayınları


Merkezimizden Görüntüler